جمعه , ۱۸ آذر ۱۴۰۱

حمله به سایت BBC، ممکن است بزرگترین حمله DDoS تاریخ باشد

حملهDDOS علیه سایت BBC که در صبح آخرین روز سال ۲۰۱۵ صورت گرفت ممکن است بزرگترین حمله در تاریخ حملات DDoS باشد. در جریان این حمله، سایت BBC برای چندین ساعت دچار اشکال شد.

به گزارش سایت CSO، گروهی موسوم به New World Hacking ادعا کرده که peak پهنای باند این حمله، به ۶۰۲ Gbps رسیده که تقریباً دو برابر رکورد تایید شده فعلی است. در حال حاضر این رکورد ۳۳۴ Gbps است، که سال گذشته میلادی توسط Arbor Networks اعلام شد. در صورتی که این ادعا اثبات شود این حمله رکورد دار خواهد شد.

همچنین این گروه اعلام کرده که حمله DDoS بر ضد سایت BBC، صرفاً یک آزمایش برای بررسی قابلیت های حملات این گروه بوده و تمرکز اصلی آنها بر روی از کار اندازی سایت های مرتبط با داعش است. همچنین این گروه در همین روز وب سایت Donald Trump’s campaign را هم مورد حمله قرار داد.
البته برخی بر این باورند حمله این گروه به سایت BBC نوعی بازاریابی برای جذب مشتریان اینگونه حملات بوده که پیش از این هم سابقه داشته است. از نظرگاه برخی از صاحب نظران، خدمات حمله DDOS همیشه غیر قانونی نیست و در مواردی که وب سایتها می خواهند ظرفیت خدمات خود را ارزیابی کنند، بسیار مفید است.

مهاجمان معمولاً با بهره گیری از شبکه های مخرب (Botnet) اقدام به اجرای چنین حملاتی می کنند. در برخی موارد نیز با اجاره سرورهای مبتنی بر رایانش ابری با استفاده از کارت های اعتباری سرقتی، از آنها بعنوان سرورهای فرماندهی (Command and Control) استفاده می کنند.
گروه New World Hacking اعلام کرده که با استفاده از سرورهای شرکت آمازون موفق به ایجاد چنین پهنای باندی شده است. ادعایی که در صورت صحت داشتن، زنگ خطری برای ارائه دهندگان خدمات رایانش ابری خواهد بود.
بر اساس مطالب انتشار یافته از سوی Netcraft، سرویس BBC با استفاده از خدمات شرکت Akamai(Akamai content delivery network) به حالت اول برگردانده شد.

شرکت Akamai از هر گونه اظهار نظری در این خصوص خودداری کرد و سخنگوی این شرکت بیان نمود “به عنوان یک سیاست، این شرکت در شرایط خاص هیچ گونه اظهار نظری نخواهد کرد”.

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*