پنج شنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

باگ اینستاگرام

باگی که اخیرا بر روی رابط برنامه نویسی اینستاگرام یافت شده به هکرها اجازه داده است که به اطلاعات کاربران سرشناس دسترسی پیدا کنند.

 

ایران آنلاین / این باگ که اخیرا بر روی رابط برنامه نویسی اینستاگرام (API) یافت شد و ظاهرا مسبب هک شدن اکانت سلنا گومز هم بوده است به هکرها اجازه داده است که به شماره تلفن و ایمیل کاربران سرشناس دسترسی پیدا کنند. سلنا گومز ۱۲۵ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام خود دارد و روز دوشنبه اکانت او به دست هکرها افتاد.
اینستاگرام ابتدا اعلام کرد عملیات هک تنها اکانت‌های سرشناس را هدف قرار داده است اما روز گذشته گفت کاربران اکانت‌های تایید نشده نیز از هک مصون نمانده‌اند.

اینستاگرام به جز این مطلب که درصد کمی از اکانت‌های اینستاگرام هک شده هیچ اطلاعات دیگری را به بیرون منتشر نکرده است. این اپلیکیشن در حال حاضر حدود ۷۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که بنا به گفته‌ی هکرها اطلاعات ۶ میلیون نفر از آنها بر روی فایلDoxagram موجود است.ساعتی پس از لو رفتن قضیه‌ی هک اینستاگرام، هکرها پایگاه داده‌ای با نام «Doxagram » راه‌اندازی کردند که اطلاعات اکانت‌های هک شده را با قیمت ۱۰ دلار برای هر سرچ در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هکرها فهرستی متشکل از ۱۰۰۰ حساب کاربری موجود بر روی Doxagram را منتشر کردند که ۵۰ نفر از آنها جزو چهره‌های سرشناس با بیشترین تعداد دنبال کننده بودند.

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*