جمعه , ۱۸ آذر ۱۴۰۱

اف بی ای حمله سایبری روسیه به امریکا را تایید کرد

به نقل از رویترز گزارش منتشر شده توسط اف بی آی و وزارت امنیت کشور آمریکا، سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) و سرویس اطلاعات نظامی این کشور حمله سایبری به کمیته ملی دموکراتیک آمریکا در جریان رقابت هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا را انجام داده‌اند.

طبق گزارش ۱۳ صفحه ای منتشر شده که به طور مشترک توسط وزارت امنیت کشور و دفتر تحقیقات فدرال آمریکا اف‌بی‌آی تهیه شده، آژانس اطلاعات خارجی روسیه از اواسط سال ۲۰۱۵ یک لینک حاوی ویروس خرابکار را به بیش از ۱۰۰۰ کاربر اینترنتی از جمله ارگان‌های دولتی آمریکا ارسال کرده است.

وزارت امنیت کشور، اف‌بی‌آی و دفتر آژانس امنیت ملی آمریکا در یک بیانیه مشترک اعلام کرده‌اند که این فعالیت‌ها توسط آژانس‌های اطلاعاتی روسیه به عنوان بخشی از عملیات سایبری یک دهه روسیه علیه دولت و شهروندان آمریکا بوده است.

دو گروه هکری به نام‌های APT28 و APT29، اندیشکده‌ها، دانشگاه‌ها، سازمان‌های سیاسی و شرکت‌ها را در عملیات سایبری خود مورد هدف قرار داده‌اند.

گفته می‌شود هدف اصلی‌ این عملیات سایبری،‌ کمیته ملی دموکراتیک و جان پادستا مدیر کمپین‌ انتخاباتی کلینتون بوده اما به طور مشخصی نامی از کسی برده نشده است.

همچنین ایمیل‌ شخصی جان پادستا در ماه مارس ۲۰۱۵ هک شد،‌ بعدها ویکی لیکس ۲۰ هزار ایمیل از رئیس پیشین کارکنان کاخ سفید در ماه اکتبر و نوامبر منتشر کرد.

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*